Nano-Technologiczne leczenie raka

nanocząsteczki

Prof. Israel Gannot z Tel Aviv University, Department of Biomedical Engineering zajmuje się badaniami nad nową metodą usuwania komórek rakowych z ciała pacjenta za pomocą wysokiej temperatury (efektu cieplnego) przy minimalnym oddziaływaniu na otaczające guz tkanki.

Stosowana powszechnie w leczeniu raka radioterapia często powoduje uszkodzenia organizmu pacjenta. Nowa metoda ma w znacznym stopniu ograniczyć szkody powstale na skutek leczenia.

Przy użyciu mieszaniny biomarkerów, nanocząsteczek prof. Gannot’a oraz przeciwciał, komórki rakowe zostają zlokalizowane i oblepione. Następnie, poprzez użycie pola magnetycznego, następuje wzbudzenie nanocząsteczek i wydzielenie ciepła. Manipulacja polem pozwala na uzyskanie ściśle określonej ilości ciepła, niezbędnej do rozbicia guza. Mieszanina nanocząsteczek i przeciwciał aplikowana jest w łatwy i bezpieczny sposób, poprzez zwykły zastrzyk, do krwiobiegu pacjenta.

Metoda wykazała już swoją skuteczność w leczeniu raków nabłonkowych, które powstają w różnych częściach ciała.

Źródła:
  • Intystut of Nano Technology, Nano-methods for treating cancer tumors with heat and magnets, 10th of august 2010, www.nano.org.uk,
  • American Friends of Tel Aviv University, a magnetic solution to identify and kill tumors, Monday august 9 2010, www.aftau.org

Bezpłatny poradnik dla osób chorych i ich bliskich

“Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” to bezpłatny poradnik, który w przystępnej formie podsumowuje najnowsze informacje dotyczące roli badań genetycznych w diagnostyce chorób nowotworowych. Dowiedz się, kiedy trzeba wykonać określone badania, jak powinien przebiegać proces diagnostyki molekularnej oraz czym jest personalizacja leczenia.

Wypełnij poniższy formularz, a poradnik wyślemy pocztą w ciągu 7 dni.

poradnik prosto w raka


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu i adresu zamieszkania, przez Alivię Fundację Onkologiczną Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu wysyłki poradnika "Prosto w raka" oraz w celu informowania o działaniach Fundacji Alivia.

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa („Administrator”). W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat Pani/Pana danych osobowych może skontaktować się Pan/Pani z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: daneosobowe@alivia.org.pl. Dane osobowe przetwarzane są w celu wysyłki poradnika “Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” oraz w celu informowania o działalności statutowej Fundacji, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Ma Pan/Pani prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, kierując informację o jej wycofaniu na adres e-mail daneosobowe@alivia.org.pl lub korzystając z linku do wypisania z subskrypcji, zamieszczonym w e-mailu. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Odbiorcą danych osobowych mogą być podmioty działające wyłącznie na zlecenie Administratora, takie jak firmy realizujące obsługę informatyczną, komunikacyjną i doradczą. Dane osobowe będą przechowywane do czasu wycofania zgody lub upłynięcia okresu obowiązku przechowywania danych wynikających z przepisów rachunkowo-podatkowych. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, sprzeciwu wobec przetwarzania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz ich niepodanie skutkować będzie brakiem możliwości wysyłki poradnika i informowania o działaniach Fundacji. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.

Powiązane artykuły