Pomożemy Ci walczyć z rakiem!

Choroba nowotworowa to doświadczenie trudne dla pacjenta i jego najbliższych. Wiemy, jak ważne jest wsparcie.

Dołącz do społeczności Alivia

Członkowie naszej społeczności otrzymują dostęp do różnego rodzaju benefitów, zapewniających wsparcie na każdym etapie leczenia.

Na naszych podopiecznych czekają darmowe porady psychoonkologa, bezpłatne konsultacje z dietetykiem, zniżki na przejazdy taksówkami oraz rabaty na zakup peruk i kosmetyków. Baza naszych benefitów stale się powiększa!

Zdobądź środki na leczenie

Pomożemy Ci zdobyć pieniądze na badania i leczenie. Zapewnimy profesjonalną i sprawną obsługę, kompleksowe wsparcie, promocję zbiórki oraz możliwość uzyskania 1,5%.

W ramach pomocy otrzymasz platformę do wygodnego zgłaszania wydatków, prowadzenia dziennika zbiórki oraz udzielania odpowiedzi na komentarze Darczyńców. Środki otrzymasz w ciągu kilku dni od zgłoszenia wydatków.

Baza wiedzy o raku

Co robić, aby nie zachorować na raka? Jakie są objawy nowotworów? Jakie metody terapii oferuje współczesna medycyna? Tworzymy bazę wiedzy o nowotworach, przydatną zarówno dla osób chorych, jak i zdrowych. Skorzystaj z niej!

Nasze portale

Wyszukaj najkrótszą kolejkę

Szybkie wykonanie odpowiednich badań pozwala na wczesne rozpoczęcie leczenia oraz pełni ważną rolę w monitorowaniu skuteczności terapii. Znajdź placówkę w której kolejka jest najkrótsza.

Znajdź rekomendowane leki

Polscy pacjenci mają prawnie zagwarantowane leczenie zgodne z aktualną wiedzą medyczną. Znajdź rekomendowane leki i terapie oraz sprawdź status ich refundacji. Skorzystaj z Oncoindexu!

Poznaj przyjaznego lekarza

Każdy z nas wie, jak ważną rolę w procesie leczenia odgrywa właściwy lekarz. Zapoznaj się z opiniami innych chorych i znajdź najbardziej przyjaznego lekarza oraz najlepiej oceniany ośrodek onkologiczny.

Wykorzystaj medycynę personalizowaną

Nowotwory też są różne i występują w nich różne mutacje genów. Dzięki medycynie personalizowanej można dobrać precyzyjne metody walki, odpowiednie dla konkretnego przypadku nowotworu.

Masz pytanie?

Masz problem? Nie wiesz co robić? Napisz maila, a my pomyślimy za Ciebie!  Nasza Fundacja działa w celu pomocy osobom chorym na nowotwory i ich rodzinom w kwestiach organizacyjnych i formalnych, jak również oferuje pomoc w podejmowaniu kroków interwencyjnych.

Jeśli właśnie usłyszałeś/aś diagnozę nowotworu i nie wiesz jakie kroki teraz podjąć, lekarz odmówił Ci terapii lub potrzebujesz innej pomocy w związku z chorobą nowotworową, napisz do nas.

Podejmiemy wszystkie możliwe działania, aby Ci pomóc (w tym działania wspólnie z innymi organami – np. Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznicy NFZ, PFRON).

Przesyłając swoje zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Zobacz treść klauzuli informacyjnej

Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Onkologiczna Alivia z siedzibą w Warszawie, ul. Niedźwiedzia 4C, 02-737 Warszawa (dalej Administrator). W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych należy kontaktować się z Administratorem drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: daneosobowe@alivia.org.pl lub listownie na adres korespondencyjny podany powyżej. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO w celu udzielenia odpowiedzi na pytania przesłane poprzez formularz kontaktowy, w celu informowania o działaniach prowadzonych przez Fundację na rzecz osób z chorobami onkologicznymi, a także na podstawie art. 9 ust. 2 lit. a) RODO, tj. wyrażonej przez Państwa zgody na przetwarzanie danych dotyczących zdrowia. Przysługuje Państwu prawo do: żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich poprawienia, żądania ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, z przyczyn dotyczących Państwa szczególnej sytuacji, wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przysługuje Państwu również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego do czasu wycofania zgody, poprzez przesłanie informacji na dane kontaktowe wskazane powyżej. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich. Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą podlegały profilowaniu.

i sprawdź naszą politykę prywatności.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz poniżej.

Wyrażam zgodę na dalszy kontakt przez Fundację z wykorzystaniem moich danych tj. adresu e-mail lub / i numeru telefonu w celu informowania o działaniach na rzecz osób z chorobami onkologicznymi.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA firmy Google. Zobacz politykę prywatności i warunki użytkowania.

Listę polecanych ośrodków oraz specjalistów w zakresie onkologii można znaleźć na portalu Fundacji Onkomapa.pl. Na stronie można również zapoznać się z opiniami pacjentów na temat wybranych ośrodków lub lekarzy. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy kontakt z pracownikiem Fundacji bezpośrednio poprzez formularz.

Z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia finansowego w poniesieniu kosztów leczenia prowadzimy program Alivia Onkozbiórka. W ramach programu uruchamiamy dla beneficjentów dedykowaną stronę WWW, udostępniamy rachunek bankowy do wpłat oraz mechanizm wpłat on-line (bezpośrednio ze strony WWW). Jest też możliwość pozyskiwania 1% podatku. Środki pochodzą z dobrowolnych wpłat darczyńców. Z zebranych środków możemy sfinansować wydatki związane z leczeniem choroby onkologicznej. Co ważne zebrane pieniądze można wydatkować wyłącznie na terapie o potwierdzonej naukowo skuteczności.
W przypadku zainteresowania udziałem w programie konieczne jest zarejestrowanie się poprzez stronę Alivia Onkozbiórka. Prosimy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.

Pod tym linkiem znajduje się szersza informacja o programie oraz regulamin programu.

Należy pamiętać, że:

a) sukces takiej akcji w dużej mierze zależy od umiejętności zainteresowania taką akcją rodziny, przyjaciół, znajomych oraz dużej grupy nieznajomych – i tutaj rzeczywiście już po aktywowaniu Onkozbiórki mogą wkroczyć bliscy, aby jak najszerzej rozpowszechniać i udostępniać link do Onkozbiórki,

b) środki pozyskane w ten sposób można spożytkować na ściśle określone cele.

Pod poniższymi linkami znajdują się polecane przez Fundację wyszukiwarki badań klinicznych:
– w Polsce
Polskie Towarzystko Onkologiczne
Wiedza Pacjenta by Roche
ODDZIAŁ BADAŃ WCZESNYCH FAZ NARODOWY INSTYTUT ONKOLOGII IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE
– na świecie
ClinicalTrials.gov
EmergingMed Clinical Trial Navigation Service

Zachącamy równiez do zapoznania się z artykułem na stronie Fundacji na temat tego jak i gdzie szukać informacji o leczeniu.

Pacjent i/lub jego najbliżsi mogą skorzystać z pomocy psychoonkologa:
na szpitalnych oddziałach onkologicznych
w Centrum Psychoonkologii UNICORN
w Fundacji OnkoCafe
w Fundacji Rak’n’Roll – telefoniczna linia pomocowa, tel. 500 459 450 w każdą środę od godz. 19:00 do 21:00
w Fundacji Twarze Depresji – zgłoszenia poprzez formularz
w Fundacji Ogród Nadziei
w Warszawskim Centrum Psychoonkologii, tel. 788 142 181, mail: fundacjawcp@gmail.com
na Infolinii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, tel. 800 08 01 64 w dni powszednie od godz. 18:00 do 22:00

Zachęcamy również do dołączenia do społeczności Onkofundacji Alivia. Po dołączeniu do społeczności oferujemy dostęp do treści edukacyjnych, ważnych informacji, darmowych porad, w tym psychoonkologa oraz innych korzyści przygotowanych przez naszych Partnerów. Zachęcamy do zarejestrowania się tutaj.

Istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji medycznych zagranicą (uzyskanie tzw. drugiej opinii). Polega to na wizycie w jednym z europejskich ośrodków onkologicznych i spotkaniu z tamtejszymi lekarzami. W wyniku wizyty pacjent otrzymuje raport z informacjami na temat zalecanego optymalnego leczenia. Należy mieć jednak na uwadze, że nie każde leczenie jest refundowane w Polsce.
Konsultację zagraniczną można przeprowadzić również za pośrednictwem firmy Diameo (współpracującej z ośrodkami medycznymi na całym świecie).
Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na naszej stronie na temat leczenia nowotowrów za granicą.

Skierowanie do leczenia hospicyjnego może wystawić każdy lekarz, w tym lekarz rodzinny. Konieczne jest wtedy okazanie mu dokumentacji medycznej, niezbędnej do wystawienia dokumentu.
Otrzymując skierowanie do leczenia hospicyjnego pacjent może skorzystać z dowolnego ośrodka na terenie kraju. Informacje o ośrodkach, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia znajdują się na stronach urzędów samorządowych lub na stronie NFZ. Konsultanci na Infolinii Oddziałów Wojewódzkich Funduszu również przekażą informację o ośrodkach wraz z danymi adresowymi placówek.
Potrzebna jest niezbędna dokumentacja medyczna. Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta każdy ośrodek musi wydać wszystkie kopie. Czasami może okazać się, że do rozpoczęcia leczenia hospicyjnego konieczne jest skompletowanie kolejnych dokumentów. W szczególności zalecamy przygotowanie kopii:
∙ dowodu osobistego chorego;
∙ kompletu dokumentacji medycznej;
∙ jeżeli pacjent jest na zwolnieniu lekarskim – potwierdzenie ubezpieczenia od pracodawcy.
Z zebranymi dokumentami należy udać się do ośrodka, który zdecyduje o kwalifikacji chorego oraz poinformuje o ewentualnym okresie oczekiwania na opiekę.
Oczywiście istnieją także hospicja prywatne, o warunki przyjęcia oraz cenę miesięcznego pobytu należy wtedy pytać w danej placówce.

Lista hospicjów w Polsce można znaleźć na poniższych stronach:
https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ (w pole z nazwą świadczenia należy wpisać ‘hospicjum’) lub https://gsl.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne

Lista hospicjów prowadzonych przez stowarzyszenia i fundacje pozarządowe, nonprofitowe świeckie i kościelne można znaleźć na poniższych stronach:
https://www.forumhospicjum.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=34

Informację na temat prywatne, kompleksowej opieki stacjonarnej i domowej (na terenie Warszawy) znajdują się tutaj:
https://careexperts.pl/

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o opiece hospicyjnej.

W przypadku gdy pacjent cierpi na dysfunkcję narządów ruchu uniemożliwiającą korzystanie ze środków transportu publicznego, może skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami transportu sanitarnego w celu odbycia leczenia w najbliższym podmiocie leczniczym. Jeżeli natomiast pacjent onkologiczny jest zdolny do samodzielnego poruszania się bez stałej pomocy innej osoby, ale wymaga pomocy przy korzystaniu z transportu publicznego lub wymaga pojazdu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością, przysługuje mu częściowo płatny transport (NFZ pokrywa 40% kosztów). Zlecenie na przejazd wystawia lekarz, który ma podpisaną umowę z NFZ albo który jest zatrudniony w placówce, z którą NFZ zawarł umowę.

Na ten moment nie prowadzimy programu Onkotaxi, natomiast polecamy śledzić naszą stronę i profil Fundacji na Facebooku. Będziemy informać jak wznowimy akcję.

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.