Gdzie najbliżej i najtaniej zrobić badanie? Sprawdź na portalu Cenomed.pl Na badania refundowane przez NFZ czasem trzeba czekać całymi miesiącami. Dlatego wiele osób decyduje się na zapłacenie za nie z własnej kieszeni. Jak znaleźć ośrodek, w którym najbliżej, najszybciej i najtaniej uzyskamy możliwość wykonania rezonansu czy tomografii?
Czy nowotwór zawsze wymaga leczenia? – podstawowe wiadomości o terapii… Słysząc diagnozę choroba nowotworowa od razu myślimy o natychmiastowym leczeniu. W większości sytuacji jest to słuszna strategia, bowiem im szybciej rozpoczniemy terapię, tym większe szanse na jej powodzenie. Zasada ta nie ma jednak zastosowania w przypadku przewlekłej białaczki limfocytowej (PBL).
W Niemczech rozpoczęto leczenie pacjentów z nowotworami złośliwymi mózgu za… Profesor dr med. Roland Goldbrunner jest dyrektorem Kliniki Neurochirurgii Ogólnej i dyrektorem Centrum Neurochirurgii oraz jednym z autorytetów medycznych w tej dziedzinie. Urodził się w 1966 r. w Straubing i studiował medycynę w Ratyzbonie i Würzburgu. Studia ukończył w 1993 r., a profesorem został mianowany w 2001 r. Profesor Goldbrunner...
17.04.2018 Rewolucyjna metoda leczenia chłoniaka nieziarniczego zatwierdzona przez FDA Yescarta to wysoce spersonalizowana terapia przeciwnowotworowa, druga zatwierdzona przez FDA terapia genowa. Przeznaczona jest dla pacjentów z opornym lub nawrotowym chłoniakiem z dużych limfocytów B.
11.04.2018 Copanlisib zatwierdzony w leczeniu opornego chłoniaka grudkowego Chłoniak grudkowy to najczęściej występujący chłoniak nieziarniczy. Niestety możliwości leczenia przy nawrocie lub oporności choroby jest bardzo mało. Od niedawna pacjenci, którzy wcześniej poddani zostali przynajmniej dwóm terapiom systemowym mają nową opcję leczenia - w trybie przyspieszonym został zatwierdzony lek Copanlisib (Aliqopa).
22.03.2018 Pierwszy biopodobny lek na raka piersi i raka żołądka zatwierdzony… Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła Ogivri w leczeniu pacjentów z nadekspresją genu HER2. Lek ma podobne działanie do herceptyny, co zwiększyło konkurencję na rynku farmaceutycznym i może doprowadzić do spadku cen.
21.02.2018 Lek na zaawansowanego hormonozależnego raka piersi HER2- stosowany u kobiet… Korzyści kliniczne wykazane w badaniu MONALEESA-7 przemawiają za stosowaniem rybocyklibu jako standardu leczenia kobiet przed menopauzą z zaawansowanym hormonozależnym rakiem piersi bez nadekspresji receptora ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu typu 2 (HER2-).
11.02.2018 FDA zatwierdziła leczenie enasidenibem u dorosłych pacjentów chorych na AML Enasidenib należy do nowej klasy leków epigenetycznych. Jest pierwszym lekiem zatwierdzonym w terapii nowotworów, który nie zabija komórek nowotworowych, a pozwala im przekształcić się w zdrowe, normalnie funkcjonujące komórki krwi.
11.02.2018 Vyxeos – połączenie dwóch leków szansą dla pacjentów z ostrą… FDA zatwierdziła Vyxeos (CPX-351) w leczeniu dorosłych z nowo rozpoznaną ostrą białaczką szpikową zależną od terapii (t-AML) oraz ostrą białaczką szpikową z cechami zależnymi od mielodysplazji (AML-MRC). To pierwszy lek przeznaczony konkretnie dla tych grup chorych.
06.02.2018 Nowy inhibitor kinaz zależnych od cyklin zaaprobowany do leczenia rozsianego… Kolejna dobra wiadomość dla cierpiących na raka piersi HR(+)/HER2(-). Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła kolejny lek w terapii zaawansowanych i rozsianych nowotworów z obecnością receptorów dla hormonów płciowych i brakiem ekspresji receptorów ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2.
28.01.2018 Sutent zatwierdzony jako profilaktyka nawrotu raka nerki FDA zatwierdziła Sutent w kolejnym wskazaniu, tym razem jako środek w leczeniu dorosłych pacjentów zagrożonych wysokim ryzykiem raka nerki występującym po usunięciu jednej z nich.
24.01.2018 Zmodyfikowane limfocyty T pierwszą terapią genową zatwierdzoną w USA Wprowadzenie do obrotu leku Kymriah to ważny krok w historii medycyny. Jest to pierwsza terapia genowa zatwierdzona przez FDA. Zmodyfikowane genetycznie limfocyty T dają szansę na wyleczenie pacjentom do 25 roku życia, z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL) z komórek B, u których nie powiodło się wcześniejsze leczenie.
04.01.2018 PulmoInfo – aplikacja dla pacjentów z rakiem płuca PulmoInfo to aplikacja na tablety i smartfony, która powstała z inicjatywy Polskiej Grupy Raka Płuca, bazując na doświadczeniu klinicznym pracowników Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz ekspertów Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Aplikacja pozwala chorym na raka płuca zapoznać się z przebiegiem procesu terapeutycznego.