Zaloguj się

O FUNDACJI

Miła Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Myślisz: „To mnie nie dotyczy, to spotyka innych, tak się dzieje na filmach…“. My już wiemy, że na nowotwór może zachorować każdy, niezależnie od wieku, prowadzonego trybu życia i rodzinnych predyspozycji. Również ja i Ty. Myślisz: „Diagnoza: <<rak>> to koniec życia…“. My już wiemy, że to może być początek nowego, bardziej świadomego, uważnego i prawdziwego życia. Myślisz: „To straszne!“. My już wiemy, że nie takie straszne, jeśli otrzyma się najlepszą możliwą opiekę lekarską, wsparcie i rzetelną informację.

Wiemy to, bo wszystkich nas ta choroba dotknęła – bezpośrednio lub pośrednio przez naszych najbliższych. Te trudne i dramatyczne doświadczenia obdarowały nas wiarą w potęgę ludzkich umysłów i serc, nadzieją na coraz lepsze metody leczenia oraz miłością i wsparciem osób bliskich. Nauczyły nas także doceniać wagę odpowiedniej informacji w procesie leczenia.

Stworzyliśmy fundację Alivia, bo chcemy podzielić się zdobytym doświadczeniem i pomóc innym wygrywać z tą chorobą każdego dnia. Zamierzamy poprzez internet rozszerzyć dostęp do podstawowej, jak i bardzo specjalistycznej wiedzy na temat choroby nowotworowej. Chcemy wesprzeć chorych i ich bliskich w trudnych sytuacjach, jak również zaangażować ludzi zdrowych w działania na rzecz walki z rakiem.

Marzymy o stworzeniu społecznego ruchu wzajemnego wsparcia i aktywności profilaktycznych. Mamy ambicję stać się ważnym partnerem reprezentującym interesy osób chorych w kręgach polskiej onkologii, administracji publicznej oraz mediach.

Tylko z Twoją pomocą będziemy w stanie zrealizować te cele. Zmiana najpierw musi nastąpić w każdym z nas – w naszym myśleniu o tej chorobie, podejściu do leczenia, badań i informacji. Wierzymy, że w młodości tkwi siła zdolna pokonywać bariery nie do pokonania. Jesteśmy przekonani, że lepiej jest poznać zagrożenie, niż odsuwać od siebie myśl o jego istnieniu. Im będzie nas więcej, tym łatwiej odniesiemy sukces.

Pomóż nam, a razem wygramy ludzkie życie, zdrowie i Twój uśmiech.

Bartosz Poliński
Prezes Zarządu

WIĘCEJ NA TEMAT DZIAŁAŃ FUNDACJI MOŻNA PRZECZYTAĆ NA STRONIE JAK POMAGAMY

Historia powstania i cele Fundacji

Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.
Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także pro-aktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające dotarcie do informacji, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.

Wolontariusze Alivii dzielą się zdobytym doświadczeniem i pomagają innym wygrywać z chorobą każdego dnia. Wspierają chorych i ich bliskich w trudnych sytuacjach, jak również angażują ludzi zdrowych w działania na rzecz walki z rakiem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projetków i działań fundacji Alivia, przeczytaj JAK POMAGAMY.

Zdjęcia

Rada Fundacji: Teresa Lipowska, prof. Janusz Jaśkiewicz

Newsy Alivii

Grudzień 2014:

• Do Alivii dołączają nowi Podopieczni: Mateusz Pękala, Maria Kęska, Tomasz Kopeć, Katarzyna Witkowska, Teresa Kozieł.

Listopad 2014:

• Rusza projekt “Kolejkoskop.pl” – portal internetowy stworzony przez Alivię, dzięki któremu pacjenci będą mogli sprawdzić realny czas oczekiwania na wysokokosztowe badania obrazowe.

• Otwieramy Skarbonki dla nowych Podopiecznych: Anny Stockiej, Justyny Zbirowskiej, Wandy Tawrel, Anny Dragan, Pawła Litwy, Jakuba Sochackiego, Witolda Chmielewskiego i Elżbiety Fydy.

Październik 2014:

• Alivia organizuje pomoc dla nowych Podopiecznych: Pawła Jaworskiego, Magdaleny Garczyńskiej, Grażyny Koniorczyk, Romana Ostrowskiego, Agnieszki Majewskiej Żelichowskiej i Moniki Mazur.

Wrzesień 2014:

• Fundacja obejmuje programem pomocy Skarbonka nowych Podopiecznych: Alicje Hinz, Sławomira Wasylkowskiego, Anne Górzyńską, Sylwię Bartoszek i Barbarę Wasitę.

• Alivia wzięła udział w akcji organizowanej przez Motoróżowych, której celem było zwrócenie uwagi na profilaktykę raka piersi.

Sierpień 2014:

• Nowi Podopieczni dołączają do Fundacji: Joanna Włodarczyk, Sebastian Miśkiewicz, Zdzisława Swatko, Paweł Wojciechowski.

Lipiec 2014:

• Wiceprezes Agata Polińska była gościem Redaktora Bartosza Kwiatka w programie “Encyklopedia Zdrowia” w Radio PIN. 

• 3 lipca 2014 roku sygnowana przez 11 medycznych towarzystw naukowych i onkologicznych oraz organizacji pozarządowych Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2014-2024, została przekazana do Ministerstwa Zdrowia. Nad przygotowaniem potocznie zwanego “polskiego Cancer Planu” wraz z innymi ekspertami w obszarze zdrowia, przestawiciele fundacji Alivia spędzili 33 godziny pracy.

• Do Alivii dołączają nowi Podopieczni: Marcin Jaskulski, Beata Nikończuk, Natalia Spaczyńska oraz Joanna Włodarczyk.

Czerwiec 2014:

• W audycji Agaty Kowalskiej – Post Factum, w radio TOK FM, można było posłuchać Bartka Polińskiego – prezesa Fundacji Onkologicznej Osób Młodych – Alivia, który komentował pakiet kolejkowy.

• Alivia wzięła udział w debacie “NIE JESTEM TYLKO RAKIEM”. W trakcie debaty Agata Polińska – wiceprezes Fundacji Onkologicznej Osób Młodych – Alivia mówiła o tym jak wiele tracimy oszczędzając na terapiach pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi.

• Alivia obejmuje programem pomocy Skarbonka nowych Podopiecznych: Sebastiana Blocha Bartczaka, Agatę Wiśniewską i Joannę Dubielak.

Maj 2014:

• Kampania Alivii “PIENIĄDZE MOGĄ POKONAĆ RAKA” dostała wyróżnienie w konkursie Kampania Społeczna Roku w kategorii 1%.

• Do fundacji dołączają nowi Podopieczni: Anna Szynaka Murza oraz Kamila Kulewska.