„Wykorzystaj czas na życie”- kampania edukacyjna dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi

logo kampanii wykorzystaj czas na życie

Wiele kobiet, u których rozpoznano zaawansowanego raka piersi martwi się o wpływ, jaki będzie miała choroba na ich rodzinę. Są przecież odpowiedzialne za opiekę nad dziećmi i innymi krewnymi. Wiele z nich odnosi sukcesy zawodowe.

Mimo to czują się odizolowane, pozostawione same sobie i ze zdecydowanie mniejszym wsparciem niż to było w przypadku pierwotnej diagnozy.

W ramach kampanii „Wykorzystaj czas na życie” powstał film dokumentalny “Chce mi się żyć”, zorganizowane zostały również warsztaty dla pacjentek, podczas których organizatorzy starali się pokazać im, że każdy dzień jest ważny oraz nauczyć jak można korzystać z życia. Stworzona została też strona internetowa www.wykorzystajczasnazycie.pl. To platforma, na której oprócz praktycznych porad dotyczących zdrowego stylu życia, opieki i radzenia sobie z emocjami, kobiety z zaawansowanym rakiem piersi mogą znaleźć wsparcie, które jak same mówią jest im bardzo potrzebne. Za pośrednictwem strony mogą skontaktować się z innymi kobietami, które są w podobnej sytuacji i zmagają się z nawrotem choroby. Zachęcamy do odwiedzin powyższej strony.

Powiązane artykuły