Wybór lekarza onkologa

lekarz

Wybór odpowiedniego lekarza onkologa na początku choroby jest bardzo istotny, ponieważ będziesz się z tą osobą spotykać bardzo często, przez dłuższy okres czasu. Powinna być osoba nie tylko budząca Twoje zaufanie,  ale także służąca Ci fachową poradą i pomocą w przejściu przez proces leczenia, jak również wsparciem psychicznym.

W poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty zwróć się do swojego lekarza rodzinnego z zapytaniem czy mógłby polecić kogoś, kogo być może zna osobiście lub wie, że dana osoba jest wykwalifikowanym specjalistą w swojej dziedzinie. Warto też popytać wśród rodziny lub znajomych, czy ktoś zna takiego specjalistę lub może wie o kimś, kto się ostatnio leczył i może kogoś polecić. Można także skorzystać z internetowych rankingów lekarzy, czy też popytać na forach pacjentów danego schorzenia.

Gdy już znajdziesz odpowiedniego lekarza onkologa, upewnij się, czy pracuje on w szpitalu, do którego wybierasz się na leczenie oraz jakie są możliwości ewentualnej konsultacji po wyjściu ze szpitala. Szukaj lekarza, który będzie nie tylko odpowiednio wykwalifikowany i będzie posiadał doświadczenie w danej dziedzinie, ale także będzie potrafił zrozumiałym językiem wytłumaczyć Ci wszystko odnośnie Twojej choroby, a w najtrudniejszych momentach będzie dla Ciebie wsparciem.

Źródło:
“How to Choose an Oncologist” http://cancer.about.com
Opracowała: Katarzyna Chełstowska


Bezpłatny poradnik dla osób chorych i ich bliskich

“Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” to bezpłatny poradnik, który w przystępnej formie podsumowuje najnowsze informacje dotyczące roli badań genetycznych w diagnostyce chorób nowotworowych. Dowiedz się, kiedy trzeba wykonać określone badania, jak powinien przebiegać proces diagnostyki molekularnej oraz czym jest personalizacja leczenia.

Wypełnij poniższy formularz, a poradnik wyślemy pocztą w ciągu 7 dni.

poradnik prosto w raka


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu i adresu zamieszkania, przez Alivię Fundację Onkologiczną Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu wysyłki poradnika "Prosto w raka" oraz w celu informowania o działaniach Fundacji Alivia.

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa („Administrator”). W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat Pani/Pana danych osobowych może skontaktować się Pan/Pani z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: daneosobowe@alivia.org.pl. Dane osobowe przetwarzane są w celu wysyłki poradnika “Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” oraz w celu informowania o działalności statutowej Fundacji, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Ma Pan/Pani prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, kierując informację o jej wycofaniu na adres e-mail daneosobowe@alivia.org.pl lub korzystając z linku do wypisania z subskrypcji, zamieszczonym w e-mailu. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Odbiorcą danych osobowych mogą być podmioty działające wyłącznie na zlecenie Administratora, takie jak firmy realizujące obsługę informatyczną, komunikacyjną i doradczą. Dane osobowe będą przechowywane do czasu wycofania zgody lub upłynięcia okresu obowiązku przechowywania danych wynikających z przepisów rachunkowo-podatkowych. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, sprzeciwu wobec przetwarzania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz ich niepodanie skutkować będzie brakiem możliwości wysyłki poradnika i informowania o działaniach Fundacji. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.

Powiązane artykuły