Nie myśl “Co by było, gdybym przedtem…?” – nie warto!

zmartwiona kobieta

Co by było, gdybym piła mniej coli i nie jadła fast foodów tak często? A może gdybym rzuciła palenie, to by mnie ‘to’ nie dopadło? Takie pytania zadaje sobie wiele osób. Co by było gdybym miała innego partnera. Co by było gdybym w ogóle żyła inaczej, zdrowiej, bardziej aktywnie?

‘Co by było gdyby… ’ często myślimy, gdy dowiadujemy się, że jesteśmy chorzy.

Przez takie myślenie nie tylko tracimy energię, którą powinniśmy wykorzystać na walkę z chorobą, ale także pozytywne nastawienie, które jest bardzo ważne w trudnych chwilach. Bardziej istotne od zamartwiania się nieodwracalną przeszłością jest życie dniem dzisiejszym i skoncentrowanie energii na poprawie jakości swojego życia tu i teraz. Warto wykorzystać ten czas na zmianę złych nawyków i każdego dnia przeżywać tylko dany dzień, nie myśląc o przeszłości i o tym co by było gdyby, bo przeszłości zmienić już nie możemy, ale możemy walczyć o lepszą przyszłość i zdrowie.

Artykuł opracowała na bazie anglojęzycznego tekstu „Getting Rid of “What If?” Katarzyna Chełstowska
http://www.netplaces.com


Bezpłatny poradnik dla osób chorych i ich bliskich

“Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” to bezpłatny poradnik, który w przystępnej formie podsumowuje najnowsze informacje dotyczące roli badań genetycznych w diagnostyce chorób nowotworowych. Dowiedz się, kiedy trzeba wykonać określone badania, jak powinien przebiegać proces diagnostyki molekularnej oraz czym jest personalizacja leczenia.

Wypełnij poniższy formularz, a poradnik wyślemy pocztą w ciągu 7 dni.

poradnik prosto w raka


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu i adresu zamieszkania, przez Alivię Fundację Onkologiczną Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu wysyłki poradnika "Prosto w raka" oraz w celu informowania o działaniach Fundacji Alivia.

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa („Administrator”). W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat Pani/Pana danych osobowych może skontaktować się Pan/Pani z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: daneosobowe@alivia.org.pl. Dane osobowe przetwarzane są w celu wysyłki poradnika “Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” oraz w celu informowania o działalności statutowej Fundacji, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Ma Pan/Pani prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, kierując informację o jej wycofaniu na adres e-mail daneosobowe@alivia.org.pl lub korzystając z linku do wypisania z subskrypcji, zamieszczonym w e-mailu. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Odbiorcą danych osobowych mogą być podmioty działające wyłącznie na zlecenie Administratora, takie jak firmy realizujące obsługę informatyczną, komunikacyjną i doradczą. Dane osobowe będą przechowywane do czasu wycofania zgody lub upłynięcia okresu obowiązku przechowywania danych wynikających z przepisów rachunkowo-podatkowych. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, sprzeciwu wobec przetwarzania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz ich niepodanie skutkować będzie brakiem możliwości wysyłki poradnika i informowania o działaniach Fundacji. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.

Powiązane artykuły