Kreftforeningen – stowarzyszenie do walki z rakiem w Norwegii

Kreftforeningen jest krajową organizacją pozarządową podejmującą działania na rzecz walki z chorobami nowotworowymi.

Kreftforeningen prowadzi poradnictwo poprzez strony internetowe, linię telefoniczną, czat i e-mail dla osób z chorobą nowotworową i ich bliskich. Można tu uzyskać porady dotyczące fizycznych, psychicznych i praktycznych problemów, które towarzyszą osobom chorym na chorobę nowotworową.

Stowarzyszenie specjalnie z myślą o Polakach zamieszkujących Norwegię postanowiło udostępnić stronę internetową w jęzku polskim z informacjami o działalności organizacji Kreftforeningen i  informacjami na temat choroby nowotworowej. Strona internetowa posiada odnośniki do broszur w języku polskim wydanych przez duńskie, kanadyjskie i australijskie organizacje działające na rzecz raka. Są tam też odnośniki do adresów internetowych polskich organinzacji działających na rzecz raka.

Polska wersja jęzkowa strony Kreftforeningen znajduje sie pod tym linkiem: www.kreftforeningen.no/polski

Skąd wzięła się myśl utworzenia polskiej strony internetowej?

Otóż Kreftforeningen przeprowadził w 2012 roku badanie pod tytułem «Kreftforeningen dla obcokrajowców». Razem z organizacją NAKMI (narodowe centrum wiedzy o zdrowiu obcokrajowców) zapytano dwie grupy etniczne – Polaków i Somalijczyków, gdzie chcieliby znaleźć informacje dotyczące choroby nowotworowej, jeśliby takiej potrzebowli. Obie grupy odpowiedziały, że chcieliby mieć informację w swoim ojczystym języku na stronach internetowych. Jak potwierdziły badania naukowe, 90% obcokrajowcow w Norwegii codziennie korzysta z internetu.

Kreftforeningen zatrudniło polską pielegniarkę onkologiczną, mającą długoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami chorymi na raka i ich najbliższymi. Od 1 września 2013 otwarta będzie polska linia telefoniczna jeden dzień w tygodniu – we wtorki od godz 15.00 do 20.00. Informacja będzie udzielana po polsku przez telefon lub pocztą elektroniczną.


Bezpłatny poradnik dla osób chorych i ich bliskich

“Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” to bezpłatny poradnik, który w przystępnej formie podsumowuje najnowsze informacje dotyczące roli badań genetycznych w diagnostyce chorób nowotworowych. Dowiedz się, kiedy trzeba wykonać określone badania, jak powinien przebiegać proces diagnostyki molekularnej oraz czym jest personalizacja leczenia.

Wypełnij poniższy formularz, a poradnik wyślemy pocztą w ciągu 7 dni.

poradnik prosto w raka


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu i adresu zamieszkania, przez Alivię Fundację Onkologiczną Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu wysyłki poradnika "Prosto w raka" oraz w celu informowania o działaniach Fundacji Alivia.

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa („Administrator”). W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat Pani/Pana danych osobowych może skontaktować się Pan/Pani z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: daneosobowe@alivia.org.pl. Dane osobowe przetwarzane są w celu wysyłki poradnika “Prosto w raka – czyli o medycynie personalizowanej” oraz w celu informowania o działalności statutowej Fundacji, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Ma Pan/Pani prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, kierując informację o jej wycofaniu na adres e-mail daneosobowe@alivia.org.pl lub korzystając z linku do wypisania z subskrypcji, zamieszczonym w e-mailu. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Odbiorcą danych osobowych mogą być podmioty działające wyłącznie na zlecenie Administratora, takie jak firmy realizujące obsługę informatyczną, komunikacyjną i doradczą. Dane osobowe będą przechowywane do czasu wycofania zgody lub upłynięcia okresu obowiązku przechowywania danych wynikających z przepisów rachunkowo-podatkowych. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, sprzeciwu wobec przetwarzania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz ich niepodanie skutkować będzie brakiem możliwości wysyłki poradnika i informowania o działaniach Fundacji. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.

Powiązane artykuły