Polscy pacjenci nie są leczeni zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Podpisz petycję i wezwij ministra do interwencji! Sprawa jest PILNA!Wezwij rząd do podjęcia walki z rakiem!

Dzięki naciskom organizacji pacjenckich, na wrześniowej liście refundacyjnej pojawiły się nowe leki na raka piersi. Niestety, mimo wprowadzania kolejnych terapii lekowych do refundacji, nie nadążamy za postępem w aktualnej wiedzy medycznej. Oncoindex – wskaźnik mierzący poziom dostępności do terapii onkologicznych – pozostaje od ponad 2 lat na bardzo niskim poziomie.

Realne działania na rzecz chorych – w tym dostęp do terapii – stoją w jaskrawej sprzeczności z deklaracjami o priorytetowym traktowaniu onkologii przez Ministerstwo Zdrowia oraz rząd. Niestety, po raz kolejny państwo polskie nie stanęło na wysokości zadania w obszarze, w którym jest najbardziej potrzebne – ochrony ludzi słabych, chorych, często starszych.

Potrzeba konkretów, a nie zapowiedzi!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na poziomie krajów rozwiniętych.

Dlatego postulujemy wdrożenie kompleksowej, narodowej strategii walki z rakiem oraz zapewnienie przez państwo środków finansowych umożliwiających realizację takiej strategii. Walka z rakiem powinna też zostać niezwłocznie uznana za ogólnopaństwowy, ponadpartyjny i długofalowy priorytet strategiczny naszego kraju.

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Alivia – Fundacja Onkologiczna z siedzibą przy ul. Wąwozowej 11, 02-796 Warszawa. Pełna treść klauzuli informacyjnej jest dostępna tutaj.

PODPISZ PETYCJĘ!

Chcemy poinformować Cię o skutkach Twoich działań oraz sytuacji pacjentów onkologicznych. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. adresu e-mail lub / i numeru telefonu przez Alivię Fundację Onkologiczną Osób Młodych z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu otrzymywania informacji o działaniach Fundacji Alivia. Może Pan/i w każdej chwili wycofać zgodę kierując informację na adres daneosobowe@alivia.org.pl.