Polscy pacjenci nie są leczeni zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Podpisz petycję i wezwij ministra do interwencji! Sprawa jest PILNA!Wezwij rząd do podjęcia walki z rakiem!

Oncoindex jest na najlepszym poziomie od 3 lat. Pacjenci onkologiczni, szczególnie z rakiem piersi i jelita grubego, mają coraz szerszy dostęp do leczenia. Jednak nadal nie refundujemy 44 ze 101 terapii lekowych rekomendowanych przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej (ESMO). Mimo wprowadzania kolejnych leków wciąż daleko nam do europejskich standardów. W żadnym z najbardziej śmiercionośnych typów nowotworów pacjenci nie mają pełnego dostępu do terapii zgodnych z aktualną wiedzą medyczną.

Realne działania na rzecz chorych – w tym dostęp do terapii – stoją w jaskrawej sprzeczności z deklaracjami o priorytetowym traktowaniu onkologii przez Ministerstwo Zdrowia oraz rząd. Niestety, po raz kolejny państwo polskie nie stanęło na wysokości zadania w obszarze, w którym jest najbardziej potrzebne – ochrony ludzi słabych, chorych, często starszych.

Potrzeba konkretów, a nie zapowiedzi!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na poziomie krajów rozwiniętych.

Dlatego postulujemy wdrożenie kompleksowej, narodowej strategii walki z rakiem oraz zapewnienie przez państwo środków finansowych umożliwiających realizację takiej strategii. Walka z rakiem powinna też zostać niezwłocznie uznana za ogólnopaństwowy, ponadpartyjny i długofalowy priorytet strategiczny naszego kraju.

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Alivia – Fundacja Onkologiczna z siedzibą przy ul. Wąwozowej 11, 02-796 Warszawa. Pełna treść klauzuli informacyjnej jest dostępna tutaj.

PODPISZ PETYCJĘ!

Chcemy poinformować Cię o skutkach Twoich działań oraz sytuacji pacjentów onkologicznych. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. adresu e-mail lub / i numeru telefonu przez Fundację Onkologiczną Alivia z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu otrzymywania informacji o działaniach Fundacji Alivia. Może Pan/i w każdej chwili wycofać zgodę kierując informację na adres daneosobowe@alivia.org.pl.