Szymon i Kuba ruszają na ratunek

okładka książki szymon i kuba ruszają na ratunek

“Szymon i Kuba ruszają na ratunek” to bajka autorstwa Rafała Janika, która powstała aby zachować pamięć o jego niespełna pięcioletnim bracie Alku, który zmarł na powikłania po leczeniu chłoniaka. Kupując książkę możesz pomóc jednej z trzech instytucji, w tym Fundacji Alivia.

Bohaterami każdej historii „Szymona i Kuby…” są dwaj żołnierze, którzy stawiają czoła niebezpieczeństwu. Alek, chciał być takim dzielnym żołnierzem. I zdaniem jego brata do końca był. Cieszył się nawet z tego, że karetka pogotowia wiozła go z dźwiękiem „eja, eja, eja”. Dlatego w książce autor zamieścił też opowieść, której nie opowiadał bratu. To jego wyobrażenie o tym, gdzie Alek jest teraz, co tam robi i wiara w to, że gdziekolwiek jest spełnia swoje marzenia. Nie myślcie, że to smutna historia! Daje nadzieję. Jak „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren.

Zysk ze sprzedaży bajki „Szymon i Kuba ruszają na ratunek” Rafał Janik zdecydował się przeznaczyć na cele charytatywne i trafi do jednej z poniższych instytucji:

  • Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie – to tu leczono Aleksandra.
  • Pomorskie Hospicjum dla Dzieci – organizacja opiekująca się dziećmi dotkniętymi m.in. chorobami nowotworowymi.
  • Fundacja Alivia

Kupując książkę możecie sami zdecydować, którą instytucję wesprzeć i jaką kwotą. Zachęcamy do zakupu na stronie szymonikuba.pl.

Aktualności fundacji