Skoczył ze spadochronem 48 razy, by pomóc potrzebującym

tomasz kozłowski projekt 4f48

21 czerwca 2017 roku skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski dokonał niesamowitego wyczynu. Ponad 48 razy w ciągu 1 dnia skoczył ze spadochronem, jednocześnie 48 razy pomagając potrzebującym.

Nie jest to pierwsze spadochronowe wyzwanie, jakiego podjął się Tomasz Kozłowski. W 2014 roku, razem z dwoma innymi skoczkami skoczył z balonu na ogrzane powietrze z wysokości prawie 11 000 metrów, ustanawiając rekord Europy.

Przygotowania do Projektu 4F48 rozpoczął już kilka miesięcy temu. Po wielu ciężkich treningach, 21 czerwca, o godz. 6:00 wsiadł do samolotu na strefie spadochronowej SkyCamp, by wykonać swój pierwszy tego dnia skok. O godz. 12:00 miał ich już na koncie 27, a do końca dnia wykonał 50, o dwa więcej niż planował. Tym samym ustanowił nowy rekord Polski w liczbie wykonanych w ciągu dnia skoków, który dotychczas wynosił 25.

tomasz kozłowski skok spadochronowy

Wydarzenie, choć trudne ze względów kondycyjnych, jak i logistycznych, nie było tylko sportowym wyzwaniem, ale również jedyną w swoim rodzaju akcją charytatywną. Pan Tomasz każdy ze skoków zadedykował konkretnej potrzebującej osobie lub instytucji i z pomocą portalu polakpomaga.pl od wielu tygodni prowadził zbiórkę pieniędzy na każdy z celów. Niezmiernie nam miło, że wśród nich znalazła się również nasza fundacja, dla której zadedykowany został skok spadochronowy nr 15.

skok spadochronowy dla fundacji alivia

Tomasz Kozłowski sam wsparł jeden z celów, przekazując z własnych oszczędności 10 000 zł na dom dziecka w jego rodzinnym mieście, a dzięki innym darczyńcom i firmom, udało się już zebrać ponad 180 000 zł! Sponsorem skoków jest firma 4F, a całość zebranych środków zostanie przekazana potrzebującym.

Ty też możesz pomóc!

Jeszcze do końca wakacji trwa zbiórka pieniędzy na stronie: polakpomaga.pl/kampania/skok-15. A jeśli zdecydujesz się na przekazanie 10 000 zł i skoczysz ze spadochronem w tandemie (z instruktorem), Pan Tomasz w powietrzu przybije Ci piątkę! Środki, które zostaną zebrane przeznaczymy na pomoc chorym na nowotwory, znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji finansowej.

Wejdź też na www.4f48.pl i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej akcji.

skok spadochronowy projekt 4f48

tomasz kozłowski 48 skoków ze spadochronem
fot. Kuba Konwent, konwentphoto.com

Aktualności fundacji