Rozpoczęło się leczenie guzów mózgu metodą NanoTherm!

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, który oferuje terapię NanoTherm firmy MagForce, rozpoczął właśnie leczenie pacjentów z guzami mózgu. Centrum Terapii NanoTherm nadzorują prof. dr hab. n. med Tomasz Trojanowski oraz prof. dr hab. n. med. Radosław Rola, Kierownik Kliniki Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej w Szpitalu nr 4 w Lublinie. W przeprowadzeniu pierwszego zabiegu towarzyszyli im dr Andreas Jordan oraz dr Katarzyna Zarychta, przedstawiciele firmy MagForce.

Pacjent, który rozpoczął leczenie, to 42-letni Tadeusz Jeleń. W lutym tego roku, w innym ośrodku, usłyszał diagnozę glejaka IV stopnia. Przeszedł standardową ścieżkę leczenia – usunięcie guza, chemioterapię i radioterapię, które na jakiś czas powstrzymały rozprzestrzenianie się choroby. Jednak już w lipcu nastąpił nawrót. Tadeusz i jego bliscy szukali innych metod leczenia. Skontaktowali się z Fundacją Alivia i w ten sposób dowiedzieli się o NanoTherm, nowoczesnej metodzie, która pozwala niszczyć komórki nowotworowe już po wycięciu guza. 

Z pomocą Fundacji Tadeusz rozpoczął zbiórkę środków finansowych potrzebnych na pokrycie kosztów terapii. Dzięki prawie 200 Darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę w ciągu zaledwie 3 miesięcy, udało się zebrać ponad 190 tysięcy złotych! – dziękują Tadeusz i jego żona Beata. Terapia NanoTherm to dla Tadeusza szansa na dłuższe życie w dobrej formie.

„Chcemy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, bo bez Waszych wpłat, tych małych i tych większych, leczenie byłoby niemożliwe. Pamiętajcie, że dobro powraca.”

Tadeusz i jego żona Beata

Centrum Terapii NanoTherm w Szpitalu Publicznym nr 4 w Lublinie pozwoli polskim pacjentom na skorzystanie z tej metody w kraju. Ze względu na agresywny charakter glejaka, szybka dostępność do różnego rodzaju terapii jest decydującym czynnikiem w leczeniu tych guzów mózgu. 

“Jestem szczęśliwy, że ta innowacyjna metoda leczenia pacjentów z guzami mózgu jest już dostępna w naszym szpitalu. Jako jeden z wiodących ośrodków w kraju zajmujących się leczeniem tego rodzaju chorób, oferujemy najnowsze rozwiązania medyczne by zapewnić naszym pacjentom terapię na światowym poziomie.”

dr Radoslaw Starownik, dyrektor Szpitala nr 4 w Lublinie

By wstępnie ocenić, czy terapia NanoTherm byłaby możliwa do przeprowadzenia w przypadku konkretnego pacjenta, należy w pierwszej kolejności zweryfikować kryteria uniemożliwiające jej wykonanie. W tym celu wejdź na stronę: mediime.com/kwestionariusz/

Aktualności fundacji