program do pit 2017 - 2018

Darmowy program umożliwiający
rozliczenie PIT-37 przez Internet

  • możliwość rozliczenia dochodu z umowy o pracę, umowy zlecenia albo umowy o dzieło (na podstawie PIT-11)
  • łatwy, szybki i bezpieczny sposób na rozliczenie podatkowe
  • automatyczne sprawdzenie poprawności wypełnienia formularzy PIT i wszystkich załączników
  • zgodność z obowiązującymi przepisami i wzorami formularzy Ministerstwa Finansów
  • do wyboru aktywny formularz lub kreator PIT dla początkujących
  • łatwy w obsłudze program, prowadzi krok po kroku
pobierz program pit
uruchom program pit
Wersja offline to program do zainstalowania na komputerze z systemem Windows. Możesz zainstalować program już teraz, a skorzystać z niego później.a Wersja online otwiera się w przeglądarce internetowej (bez instalacji na komputerze). Uruchom program, rozlicz swój PIT już teraz i miej to z głowy!

1% podatku dla Fundacji Onkologicznej Alivia

1% Twojego podatku wspomoże Program Skarbonka, w ramach którego:

  • prowadzimy zbiórki pieniędzy dla ponad 300 chorych na raka,
  • umożliwiamy chorym zakup leków nierefundowanych przez NFZ, skorzystanie z terapii i konsultacji za granicą, opłacenie badań diagnostycznych i innych niezbędnych wydatków związanych z chorobą nowotworową,
  • dzięki wsparciu darczyńców i odpisom 1% podatku, przekazaliśmy chorym już 14 000 000 zł.
  • chcemy, by każdy chory był w stanie skorzystać z najlepszej możliwej terapii, by jego życie było jak najdłuższe, bez obaw o brak pieniędzy na leki ratujące życie.

Twoje wsparcie pozwoli nam objąć pomocą jeszcze większą grupę chorych i działać jeszcze bardziej intensywnie.

Wypełnienie deklaracji podatkowej jest naprawdę łatwe!

uruchom program do pit

Wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby uruchomić darmowy program PIT i prawidłowo wykonać rozliczenie podatku dochodowego.

wypełnij pit-37 online

Nie zastanawiaj się, jak obliczyć podatek. Wybierz właściwy formularz i uzupełnij wszystkie dane, a uzyskasz swoje roczne rozliczenie PIT.

wyślij pit-37 przez internet

Wyślij do urzędu deklarację podatkową i odbierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru za złożoną w terminie e-deklarację.

Rozliczenie PIT

Co roku podatnicy mają obowiązek złożenia w Urzędzie Skarbowym, właściwym dla swojego miejsca zamieszkania, rocznego rozliczenia podatkowego. Dla podatników rozliczających się na formularzu PIT-37 termin mija 30 kwietnia 2019 roku. W rozliczeniu PIT, przygotowanym według ustalonego przepisami wzoru, należy wykazać wszystkie osiągnięte w ciągu roku dochody, wysokość podatku dochodowego, a także informację o wpłaconych do urzędu skarbowego zaliczkach na podatek.

Ulgi i odliczenia

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnik ma możliwość odliczenia od dochodu składek na ubezpieczenia społeczne oraz od podatku składek na ubezpieczenie zdrowotne. Podatnik może również skorzystać z obowiązujących ulg, np. prorodzinnej (na dzieci), internetowej, rehabilitacyjnej, ulgi za darowizny. Wypełniając deklarację podatkową, warto pamiętać, aby skorzystać z każdego przysługującego odliczenia co pozwoli otrzymać zwrot podatku.

Formularze PIT

Rozliczenia podatkowego należy dokonać na formularzu PIT właściwym ze względu na rodzaj uzyskiwanych przychodów. W przypadku dochodów z umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło jest to PIT-37, który wypełnia się korzystając z PIT-11 dostarczonego przez pracodawcę. PIT-37 wypełniają też emeryci, którzy chcą skorzystać z ulg podatkowych lub przekazać 1% podatku. Oprócz PIT-37 istnieje szereg innych, dostępnych w Urzędach Skarbowych i darmowym programie PIT 2018 / 2019.

Formularz PIT-37

Formularz PIT-37 jest najczęściej wykorzystywanym drukiem do rozliczeń podatku dochodowego. Przeznaczony jest dla podatników, którzy uzyskiwali dochód z umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, a także dla emerytów i rencistów, którzy chcą skorzystać z przysługującej im ulgi podatkowej. Formularz wypełnia się na podstawie druku PIT-11 otrzymanego od pracodawcy lub PIT11A/PIT40A od ZUS lub KRUS. Na formularzu PIT-37 należy wykazać swoje dochody, zaliczki na podatek dochodowy, składki społeczne i zdrowotne.

Ulga PIT na dzieci

Ulga na dzieci, zwana też ulgą prorodzinną to najczęściej wykorzystywana ulga podatkowa. Z tej ulgi w PIT mogą skorzystać rodzice, którzy wychowują jedno dziecko, jeżeli ich dochód nie przekroczył 112 000 zł oraz rodzice dwóch i większej liczby dzieci, niezależnie od wysokości dochodu. Aby skorzystać z ulgi, do formularza PIT-37 należy dodać załącznik PIT/O. Ulgę PIT na dzieci odpisuje się od podatku. Wysokość ulgi na pierwsze i drugie dziecko to 1112,04 zł rocznie, na trzecie 2000,04 zł rocznie, a na czwarte i kolejne – 2700 zł rocznie.

Ulga PIT rehabilitacyjna

Ulga rehabilitacyjna pozwala osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności na odliczenie wydatków związanych z rehabilitacją lub ułatwieniem czynności życiowych. Ulgę należy rozliczyć w załączniku PIT/O, dołączonym do formularza PIT-37. Do wydatków, które można odliczyć od dochodu należą m.in. opłacenie przewodnika osoby niewidomej, wydatki na samochód, na leki, na sprzęt rehabilitacyjny, opiekę pielęgniarską. W 2018 roku zaszło kilka zmian, dzięki którym niektórzy mogą odliczyć większą kwotę.

Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k.