program do pit 2018 - 2019

Program do rozliczenia
PIT-36 lub PIT-36L przez Internet

  • łatwy i szybki sposób na rozliczenie działalności gospodarczej, pracy za granicą lub innych przychodów
  • automatyczne sprawdzenie poprawności wypełnienia formularzy PIT i wszystkich załączników
  • zgodność z obowiązującymi przepisami i wzorami formularzy Ministerstwa Finansów
  • do wyboru aktywny formularz lub kreator PIT dla początkujących
  • łatwy w obsłudze program, prowadzi krok po kroku
pobierz program pit
uruchom program pit
Wersja offline to program do zainstalowania na komputerze z systemem Windows. Możesz zainstalować program już teraz, a skorzystać z niego później.

Wersja online otwiera się w przeglądarce internetowej (bez instalacji na komputerze). Uruchom program, rozlicz swój PIT już teraz i miej to z głowy!

1% podatku dla Fundacji Onkologicznej Alivia

Od 2010 roku prowadzimy działania na rzecz chorych na raka.

  • Prowadzimy zbiórki pieniędzy, pomagając chorym finansować nierefundowane przez NFZ leki, terapie i konsultacje za granicą, badania, rehabilitację i inne niezbędne w chorobie wydatki. Z pomocy skorzystało już ponad 730 osób, którym przekazaliśmy w sumie ponad 13 500 000 złotych.
  • Walczymy o poprawę polskiego systemu opieki zdrowia, biorąc udział w posiedzeniach sejmowych komisji zdrowia, konsultacjach społecznych, spotkaniach z najważniejszymi decydentami. Dzięki naszym staraniom na listę refundacyjną wprowadzono nowe leki onkologiczne, a do wielu ustaw poprawki.
  • Dajemy dostęp do wiedzy i informacji. Umożliwiamy znalezienie najkrótszej kolejki do badania na NFZ – Kolejkoskop.pl, przyjaznego ośrodka onkologicznego – Onkomapa.pl, zdobycie wiedzy o nowoczesnych lekach na swój typ nowotworu – Prostowraka.pl, Oncoindex.org.

Twój 1% podatku może uratować życie!

Wypełnienie deklaracji podatkowej jest naprawdę łatwe!

uruchom program do pit

Wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby uruchomić darmowy program PIT i prawidłowo wykonać rozliczenie podatku dochodowego.

wypełnij pit-37 online

Nie zastanawiaj się, jak obliczyć podatek. Wybierz właściwy formularz i uzupełnij wszystkie dane, a uzyskasz swoje roczne rozliczenie PIT.

wyślij pit-37 przez internet

Wyślij do urzędu deklarację podatkową i odbierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru za złożoną w terminie e-deklarację.

Rozliczenie PIT

Co roku podatnicy mają obowiązek złożenia w Urzędzie Skarbowym, właściwym dla swojego miejsca zamieszkania, rocznego rozliczenia podatkowego. Dla podatników rozliczających się na formularzu PIT-36 termin mija 30 kwietnia 2019 roku. W rozliczeniu PIT, przygotowanym według ustalonego przepisami wzoru, należy wykazać wszystkie osiągnięte w ciągu roku dochody, wysokość podatku dochodowego, a także informację o wpłaconych do urzędu skarbowego zaliczkach na podatek.

Ulgi i odliczenia

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnik ma możliwość odliczenia od dochodu składek na ubezpieczenia społeczne oraz od podatku składek na ubezpieczenie zdrowotne. Podatnik może również skorzystać z obowiązujących ulg, np. prorodzinnej (na dzieci), internetowej, rehabilitacyjnej, ulgi za darowizny. Wypełniając deklarację podatkową, warto pamiętać, aby skorzystać z każdego przysługującego odliczenia co pozwoli otrzymać zwrot podatku.

Formularze PIT

Rozliczenia podatkowego należy dokonać na formularzu PIT właściwym ze względu na rodzaj uzyskiwanych przychodów. W przypadku dochodów z działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych jest to PIT-36, który wypełnia się również w przypadku pracy za granicą. Osoby płacące podatek liniowy składają zeznanie na druku PIT-36L. Oprócz tych dwóch istnieje szereg innych, dostępnych w Urzędach Skarbowych i darmowym programie PIT 2018 / 2019.

Formularz PIT-36

Formularz PIT-36 często kojarzony jest z działalnością gospodarczą, jednak przeznaczony jest również dla innych grup podatników. To ten formularz PIT składają osoby pracujące za granicą albo uzyskujące dochody z najmu, opodatkowane na zasadach ogólnych. Formularz PIT-36 należy złożyć również w przypadku dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej, opodatkowanych na zasadach ogólnych, dochodów z działalności wykonywanej osobiście, jeżeli samodzielnie wpłacaliśmy zaliczki na podatek.

Ulga PIT na dzieci

Ulga na dzieci, zwana też ulgą prorodzinną to najczęściej wykorzystywana ulga podatkowa. Z tej ulgi w PIT mogą skorzystać rodzice, którzy wychowują jedno dziecko, jeżeli ich dochód nie przekroczył 112 000 zł oraz rodzice dwóch i większej liczby dzieci, niezależnie od wysokości dochodu. Aby skorzystać z ulgi, do formularza PIT-36 należy dodać załącznik PIT/O. Ulgę PIT na dzieci odpisuje się od podatku. Wysokość ulgi na pierwsze i drugie dziecko to 1112,04 zł rocznie, na trzecie 2000,04 zł rocznie, a na czwarte i kolejne – 2700 zł rocznie.

Ulga PIT rehabilitacyjna

Ulga rehabilitacyjna pozwala osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności na odliczenie wydatków związanych z rehabilitacją lub ułatwieniem czynności życiowych. Ulgę należy rozliczyć w załączniku PIT/O, dołączonym do formularza PIT-36. Do wydatków, które można odliczyć od dochodu należą m.in. opłacenie przewodnika osoby niewidomej, wydatki na samochód, na leki, na sprzęt rehabilitacyjny, opiekę pielęgniarską. W 2018 roku zaszło kilka zmian, dzięki którym niektórzy mogą odliczyć większą kwotę.

Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k.