Podpisz petycję i wezwji ministra do interwencji! Sprawa jest PILNA! Chorzy mogą nawet nie wiedzieć, że nie otrzymują skutecznego i gwarantowanego im leczenia.Wezwij ministra do szybkiej interwencji!

W Lublinie 60 pacjentów wymagających natychmiastowego leczenia raka płuca nie otrzymuje refundowanego leczenia, ponieważ NFZ nie ma pieniędzy na sfinansowanie leków. To niesłychany skandal. Minister zdrowia wydawał decyzje refundacyjne bez zapewnienia finansowania dla zakupu leków.

Wezwij ministrów zdrowia i finansów, aby zapewnili środki na leczenie pacjentów onkologicznych.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie od 10 miesięcy sygnalizował konieczność zwiększenia kontraktu na leczenie pacjentów z rakiem płuca. Było to związane z wpisaniem na listę refundacyjną nowych leków. Szpital informował, że na włączenie do programu leczenia raka płuca oczekuje obecnie 60 pacjentów. Lubelski ośrodek nie jest jedyny. Podobne sygnały dochodziły do Fundacji ze Szczecina oraz Warszawy.

Chorzy mogą nawet nie wiedzieć, że nie otrzymują skutecznego i gwarantowanego im leczenia. To łamanie prawa.

Zdjęcie ilustracyjne: Julie Viken, Pexels

DZIAŁAJ!

Chcemy poinformować Cię o skutkach Twoich działań oraz sytuacji pacjentów onkologicznych. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. adresu e-mail lub / i numeru telefonu przezFundację Onkologiczną Alivia z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu otrzymywania informacji o działaniach Fundacji Alivia. Może Pan/i w każdej chwili wycofać zgodę kierując informację na adres daneosobowe@alivia.org.pl.