Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

STEVE JOBS

Ludzie

Ambasadorzy

Ambasadorzy Fundacji Alivia to znane osoby, które wspierają i popierają działania naszej fundacji. Użyczają swojego czasu i wizerunku pomagając nam w realizacji naszych celów.

Teresa Lipowska

Teresa Lipowska – aktorka

Uznana aktorka – absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST im. L. Schillera w Łodzi. Związana z warszawskimi Teatrem Nowym, Teatrem Syrena oraz Teatrem Kwadrat. Odtwórczyni ok. 130 ról filmowych i telewizyjnych. W roku 2004 otrzymała nagrodę TeleEkran za rolę Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość”.


Wojtek Sokół

Wojtek Sokół – muzyk

Najlepszy poeta wśród raperów, najlepszy raper wśród poetów. Człowiek o wielu talentach – muzyk, producent, autor tekstów, przedsiębiorca. Niezwykle wnikliwy obserwator polskiej rzeczywistości. Współzałożyciel legendarnych grup takich jak WWO, ZIP Skład, TPWC. Twórca PROSTO – wytwórni muzycznej i marki modowej. Jego działalność była nagradzana i nominowana do wielu wyróżnień branżowych – Fryderyki, nagrody Yach Film Festivalu, Ślizgery, Miazgi, Asy Empiku, czy Iglica Offensivy. Prywatnie Wojtek jest praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego.


Rada fundacji

Janusz Jaśkiewicz

dr hab. Janusz Jaśkiewicz prof. nadzw.

Przewodniczący Rady Fundacji

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej. Od 20 lat aktywny członek Europejskiej Organizacji ds. Badań nad Leczeniem Nowotworów. Pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Członek Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Konsultant Wojewódzki z zakresu chirurgii onkologicznej. Od roku 2001 kieruje Kliniką Chirurgii Plastycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracuje z wiodącymi zagranicznymi ośrodkami chirurgii onkologicznej.

Teresa Lipowska

Członek Rady

Uznana aktorka – absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST im. L. Schillera w Łodzi. Związana z warszawskimi Teatrem Nowym, Teatrem Syrena oraz Teatrem Kwadrat. Odtwórczyni ok. 130 ról filmowych i telewizyjnych. W roku 2004 otrzymała nagrodę TeleEkran za rolę Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość”.

Paulina Chrabałowska

Członek Rady

Prezes Zarządu – spółki działającej w obszarze nowych technologii. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego oraz brytyjskiego The Charted Institute of Marketing. Stypendystka Regensburg Universität.

Mateusz Trojanowski

Członek Rady

Architekt. Autor projektów wielokrotnie nagradzanych na konkursach, jak i tych przynoszących radość ich użytkownikom. Pracował dla znanych pracowni architektonicznych, takich jak Thermota GmbH w Berlinie czy Pracownia Projektowa Chołdzyński w Warszawie. Od 2004 prowadzi własną pracownię architektoniczną w Warszawie. Członek Izby Architektów Polskich.

katarzyna zawisza mlost

Katarzyna Zawisza-Mlost

Członek Rady

Psycholog, psychoterapeutka. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła 4-letni kurs psychoterapii integratywnej Katedry Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej w szpitalu przy ul. Litewskiej w Warszawie oraz na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Komorowie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia nerwicowe, depresyjne, zaburzenia osobowości, doświadczających życiowych kryzysów, przemocy oraz ciężkiej choroby.

Zarząd fundacji

bartosz poliński

Bartosz Poliński

Prezes Zarządu

Manager. Osoba z unikalnym doświadczeniem na styku biznesu i technologii informatycznych. Piętnaście lat doświadczenia w międzynarodowych firmach działających w sektorach finanse, IT, telekomunikacja. Wieloletni dyrektor departamentu jednej z największych spółek notowanych na warszawskiej GPW. Członek Rady Polskiej Ligii Walki z Rakiem, członek zarządu Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej, przewodniczący rady dyrektorów Alivia Foundation UK. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – kierunek informatyka.

Agata Polińska

Członek Zarządu

Copywriter. Absolwentka wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich oraz Gender Studies Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka z zakresu reklamy i komunikacji marketingowej. Pracownik czołowych światowych koncernów reklamowych. Autorka wielu popularnych i nagradzanych reklam telewizyjnych i radiowych.

Pracownicy

adam bednarski

Adam Bednarski

Specjalista ds. Public Relations

Adam zajmuje się kontaktem z mediami oraz fundraisingiem. Dzięki jego pracy fundacja Alivia nawiązuje współpracę z firmami, które pomagają finansować nasze działania, a informacja o działaniach fundacji wielokrotnie trafia do mniejszych i większych mediów.

jadwiga chojecka

Jadwiga Chojecka

Specjalistka ds. administracji i kontaktów z chorymi

Jeśli chcesz dołączyć do Programu Skarbonka na pewno poznasz Jadwigę. To ona zakłada „Skarbonki”, realizuje wypłaty dla Podopiecznych i odpowiada na wszystkie ich pytania. W międzyczasie zajmuje się administracją biura.

Barbara Leśniewska

Tajemniczy Pacjent

Basia zajmuje się projektem Kolejkoskop.pl. Każdego dnia udając pacjentkę dzwoni do placówek onkologicznych i w ten sposób zdobywa rzetelne informacje o terminach zapisów na badania w ramach NFZ.

elżbieta paczkowska

Elżbieta Paczkowska

Tajemniczy Pacjent

Ela, podobnie jak Basia zajmuje się zbieraniem danych o aktualnych długościach kolejek do badań diagnostycznych. Bez ich pracy portal Kolejkoskop.pl nie byłby tak cennym źródłem informacji.

maja kochanowska

Maja Kochanowska

Specjalistka ds. projektów on-line

Maja dzięki swoim działaniom w Internecie dba o to, aby strony internetowe Alivii były odwiedzane przez jak największą liczbę użytkowników, a Podopieczni otrzymywali jak najwięcej wpłat od Darczyńców. Prowadzi też stronę Alivii oraz fanpage na Facebooku.

wojciech wiśniewski

Wojciech Wiśniewski

Rzecznik

Zadaniem Wojtka jest dobra i skuteczna komunikacja z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wszystkimi pozostałymi instytucjami, które kształtują system opieki onkologicznej w Polsce.

anna moskal

Anna Moskal

Specjalistka ds. komunikacji

Ania dba o dobry kontakt z naszymi Darczyńcami, bez których Fundacja nie mogłaby funkcjonować. Koordynuje również niektóre z naszych projektów, zapewniając ich sprawną realizację.

Wolontariusze

olga kuczkiewicz

Olga Kuczkiewicz

Program "Nowości onkologiczne"

Absolwentka medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Interesuje się neurologią i onkologią. Swoją wiedzę poszerza przez uczestnictwo w konferencjach naukowych i członkowstwo w uczelnianym kole.
Lubi muzykę elektroniczną, kino i podróże. Gra na wiolonczeli. W wolnym czasie uczy się języka francuskiego i poszerza swoją wiedzę na temat kultury tego kraju. Od czerwca 2014 roku działa jako Wolontariuszka w Alivii, gdzie wykorzystuje swoją wiedzę medyczną i umiejętności organizacyjne. Wierzy, że projekt “Nowości onkologiczne” realizowany przez Fundację jest szansą dla pacjentów i ich rodzin na większy dostęp do rzetelnych informacji.

karolina mruk

Karolina Mruk

Program "Nowości onkologiczne"

Świeżo upieczona absolwentka wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stara się nieustannie poszerzać wiedzę, zwłaszcza w dziedzinie onkologii, patomorfologii i transplantologii. Jako wolontariuszka współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi i brała udział w licznych akcjach społecznych. W wolnym czasie uczy się języków obcych, czyta lub podróżuje. Dzięki wolontariatowi w Alivii, który rozpoczęła w 2014 r., może wykorzystać medyczną wiedzę i lingwistyczną pasję, by nieść pomoc potrzebującym.

anna grzesik

Ania Grzesik

Korekta tekstów

Absolwentka filologii polskiej oraz public relations. Miłośniczka czystej polszczyzny. Korektą i łamaniem tekstów zajmuje się od kilku lat. Prywatnie mama i żona. Interesuje się zdrowym odżywianiem, lotnictwem cywilnym i podróżowaniem. W fundacji dba o poprawność tekstów publikowanych przez Alivię.

małgorzata solecka

Małgorzata Solecka

Dietetyk

Specjalista w żywieniu i edukacji pacjentów onkologicznych. Na co dzień pracuje jako Dietetyk w Podkarpackim Centrum Onkologii oraz w Żywieniowej Poradni Onkologicznej. Wspomaga żywieniowo podopiecznych Fundacji oraz ich bliskich, doradzając jak prawidłowo odżywiać się w trakcie leczenia onkologicznego.

ania gil

Anna Gil

Program "Nowości onkologiczne"

Absolwentka biotechnologii na Politechnice Warszawskiej. Od lat zainteresowana tematyką zdrowia, w szczególności badaniami dotyczącymi podłoża genetycznego chorób oraz epigenetyką. Pasjonatka nauki, ciągłego poszerzania horyzontów oraz rozwoju. Wierzy, że zdobytą wiedzą należy dzielić się oraz wykorzystywać ją do pomocy innym, dlatego zaangażowała się w projekt „Nowości onkologiczne”. W wolnych chwilach biega, czyta oraz podróżuje.

NASI PODOPIECZNI