Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

STEVE JOBS

Ludzie

Ambasadorzy

Ambasadorzy Fundacji Alivia to znane osoby, które wspierają i popierają działania naszej fundacji. Użyczają swojego czasu i wizerunku pomagając nam w realizacji naszych celów.

Teresa Lipowska

Teresa Lipowska – aktorka

Uznana aktorka – absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST im. L. Schillera w Łodzi. Związana z warszawskimi Teatrem Nowym, Teatrem Syrena oraz Teatrem Kwadrat. Odtwórczyni ok. 130 ról filmowych i telewizyjnych. W roku 2004 otrzymała nagrodę TeleEkran za rolę Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość”.


Wojtek Sokół

Wojtek Sokół – muzyk

Najlepszy poeta wśród raperów, najlepszy raper wśród poetów. Człowiek o wielu talentach – muzyk, producent, autor tekstów, przedsiębiorca. Niezwykle wnikliwy obserwator polskiej rzeczywistości. Współzałożyciel legendarnych grup takich jak WWO, ZIP Skład, TPWC. Twórca PROSTO – wytwórni muzycznej i marki modowej. Jego działalność była nagradzana i nominowana do wielu wyróżnień branżowych – Fryderyki, nagrody Yach Film Festivalu, Ślizgery, Miazgi, Asy Empiku, czy Iglica Offensivy. Prywatnie Wojtek jest praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego.


Rada fundacji

Janusz Jaśkiewicz

dr hab. Janusz Jaśkiewicz prof. nadzw.

Przewodniczący Rady Fundacji

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej. Od 20 lat aktywny członek Europejskiej Organizacji ds. Badań nad Leczeniem Nowotworów. Pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Członek Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Konsultant Wojewódzki z zakresu chirurgii onkologicznej. Od roku 2001 kieruje Kliniką Chirurgii Plastycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracuje z wiodącymi zagranicznymi ośrodkami chirurgii onkologicznej.

Teresa Lipowska

Członek Rady

Uznana aktorka – absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST im. L. Schillera w Łodzi. Związana z warszawskimi Teatrem Nowym, Teatrem Syrena oraz Teatrem Kwadrat. Odtwórczyni ok. 130 ról filmowych i telewizyjnych. W roku 2004 otrzymała nagrodę TeleEkran za rolę Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość”.

Paulina Chrabałowska

Członek Rady

Prezes Zarządu – spółki działającej w obszarze nowych technologii. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego oraz brytyjskiego The Charted Institute of Marketing. Stypendystka Regensburg Universität.

Mateusz Trojanowski

Członek Rady

Architekt. Autor projektów wielokrotnie nagradzanych na konkursach, jak i tych przynoszących radość ich użytkownikom. Pracował dla znanych pracowni architektonicznych, takich jak Thermota GmbH w Berlinie czy Pracownia Projektowa Chołdzyński w Warszawie. Od 2004 prowadzi własną pracownię architektoniczną w Warszawie. Członek Izby Architektów Polskich.

katarzyna zawisza mlost

Katarzyna Zawisza-Mlost

Członek Rady

Psycholog, psychoterapeutka. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła 4-letni kurs psychoterapii integratywnej Katedry Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej w szpitalu przy ul. Litewskiej w Warszawie oraz na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Komorowie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia nerwicowe, depresyjne, zaburzenia osobowości, doświadczających życiowych kryzysów, przemocy oraz ciężkiej choroby.

Zarząd fundacji

bartosz poliński

Bartosz Poliński

Prezes Zarządu

Manager. Osoba z unikalnym doświadczeniem na styku biznesu i technologii informatycznych. Piętnaście lat doświadczenia w międzynarodowych firmach działających w sektorach finanse, IT, telekomunikacja. Wieloletni dyrektor departamentu jednej z największych spółek notowanych na warszawskiej GPW. Członek Rady Polskiej Ligii Walki z Rakiem, przewodniczący rady dyrektorów Alivia Foundation UK. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – kierunek informatyka.

Agata Polińska

Członek Zarządu

Copywriter. Absolwentka wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich oraz Gender Studies Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka z zakresu reklamy i komunikacji marketingowej. Pracownik czołowych światowych koncernów reklamowych. Autorka wielu popularnych i nagradzanych reklam telewizyjnych i radiowych.

Dyrektorzy

wojciech wiśniewski

Wojciech Wiśniewski

Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych pełniący funkcję Rzecznika Prasowego

Zadaniem Wojtka jest dobra i skuteczna komunikacja z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wszystkimi pozostałymi instytucjami, które kształtują system opieki onkologicznej w Polsce.

Pracownicy

jadwiga chojecka

Jadwiga Chojecka

Specjalistka ds. kontaktów z chorymi

Jeśli chcesz dołączyć do Programu Skarbonka na pewno poznasz Jadwigę. To ona zakłada „Skarbonki”, realizuje wypłaty dla Podopiecznych i odpowiada na wszystkie ich pytania. Udziela również informacji w ramach programu Czerwona Skrzynka.

maja kochanowska

Maja Kochanowska

Specjalistka ds. Programów Online

Maja koordynuje programy online takie jak Onkomapa.pl, Prostowraka.pl, Program Skarbonka. Dba o to, aby strony internetowe Alivii były odwiedzane przez jak największą liczbę użytkowników, a Podopieczni otrzymywali jak najwięcej wpłat od Darczyńców.

małgorzata korzeniewska

Małgorzata Korzeniewska

Specjalistka ds. kontaktu z darczyńcami indywidualnymi

Gosia dba o dobry kontakt z naszymi darczyńcami. Osobiście dziękuje osobom, które pomogły naszym podopiecznym i zachęca do dalszego wsparcia w walce z rakiem. Dzięki jej pracy pozyskujemy środki niezbędne do prowadzenia naszych działań.

magdalena sulikowska

Magdalena Sulikowska

Specjalistka ds. Relacji Zewnętrznych

Magda zajmuje się komunikacją z mediami. Dzięki jej pracy informacja o działaniach Fundacji wielokrotnie trafia do mniejszych i większych mediów, co wspiera nasze działania rzecznicze i pozwala na pozyskiwanie środków dla naszych Podopiecznych.

adam bednarski

Adam Bednarski

Koordynator Biura, Koordynator Programu Kolejkoskop

Adam nadzoruje Program Kolejkoskop, który umożliwia pacjentom znalezienie placówki z najkrótszą kolejką do badania. Zarządza również przesyłkami listownymi przychodzącymi i wychodzącymi z Fundacji i trzyma pieczę nad sprawami administracyjnymi biura.

Barbara Leśniewska

Tajemniczy Pacjent

Basia zajmuje się projektem Kolejkoskop.pl. Każdego dnia udając pacjentkę dzwoni do placówek onkologicznych i w ten sposób zdobywa rzetelne informacje o terminach zapisów na badania w ramach NFZ.

elżbieta paczkowska

Elżbieta Paczkowska

Tajemniczy Pacjent

Ela, podobnie jak Basia zajmuje się zbieraniem danych o aktualnych długościach kolejek do badań diagnostycznych. Bez ich pracy portal Kolejkoskop.pl nie byłby tak cennym źródłem informacji.

Wolontariusze

olga kuczkiewicz

Olga Kuczkiewicz-Siemion

Program "Nowości onkologiczne"

Absolwentka medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Interesuje się neurologią i onkologią. Swoją wiedzę poszerza przez uczestnictwo w konferencjach naukowych i członkowstwo w uczelnianym kole.
Lubi muzykę elektroniczną, kino i podróże. Gra na wiolonczeli. W wolnym czasie uczy się języka francuskiego i poszerza swoją wiedzę na temat kultury tego kraju. Od czerwca 2014 roku działa jako Wolontariuszka w Alivii, gdzie wykorzystuje swoją wiedzę medyczną i umiejętności organizacyjne. Wierzy, że projekt “Nowości onkologiczne” realizowany przez Fundację jest szansą dla pacjentów i ich rodzin na większy dostęp do rzetelnych informacji.

karolina mruk

Karolina Mruk

Program "Nowości onkologiczne"

Świeżo upieczona absolwentka wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stara się nieustannie poszerzać wiedzę, zwłaszcza w dziedzinie onkologii, patomorfologii i transplantologii. Jako wolontariuszka współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi i brała udział w licznych akcjach społecznych. W wolnym czasie uczy się języków obcych, czyta lub podróżuje. Dzięki wolontariatowi w Alivii, który rozpoczęła w 2014 r., może wykorzystać medyczną wiedzę i lingwistyczną pasję, by nieść pomoc potrzebującym.

justyna pluta

Justyna Pluta

Program "Nowości onkologiczne"

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała za pracę nad molekularnym mechanizmem zaburzeń krzepnięcia krwi u osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Jej osiągnięcia zostały uhonorowane stypendium Prezydenta Miasta Łodzi i nagrodą Ministra Zdrowia za cykl prac oryginalnych. Od prawie 10 lat związana z obszarem wakcynologii, chorób zakaźnych i zdrowia publicznego w branży farmaceutycznej. Prywatnie Jej pasją i drugim domem są góry. Ma na swoim koncie m.in.: Gerlach, Lodowy Szczyt, Wysoka, Mt. Kilimanjaro, Mt. Everest Base Camp, Kala Pattar, Gokyo Ri, Ice Peak, Ararat, Damavand i Mera Peak.

agata ernst

Agata Ernst z d. Cicha

Program "Nowości onkologiczne"

Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Studiowała na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Posługuje się biegle językiem angielskim, niemieckim oraz tureckim. Od lat zainteresowana jest zagadnieniami związanymi z inżynierią genetyczną, biochemią, dietetyką, żywieniem człowieka, medycyną oraz zarządzaniem jakością. Na dodatkowych kursach uzyskała certyfikat i dyplom z dietetyki ogólnej oraz klinicznej. Uwielbia sport, muzykę oraz podróże. Dzięki wolontariatowi w Alivii, może wykorzystywać swoją wiedzę oraz znajomość języków obcych. Wie doskonale, że dzięki Fundacji, wszyscy pacjencji mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Jej ulubione motto to: „Człowiek upada i się podnosi. Jedni nazywają to gimnastyką, inni sensem życia”.

ania gil

Anna Gil

Program "Nowości onkologiczne"

Absolwentka biotechnologii na Politechnice Warszawskiej. Od lat zainteresowana tematyką zdrowia, w szczególności badaniami dotyczącymi podłoża genetycznego chorób oraz epigenetyką. Pasjonatka nauki, ciągłego poszerzania horyzontów oraz rozwoju. Wierzy, że zdobytą wiedzą należy dzielić się oraz wykorzystywać ją do pomocy innym, dlatego zaangażowała się w projekt „Nowości onkologiczne”. W wolnych chwilach biega, czyta oraz podróżuje.

małgorzata solecka

Małgorzata Solecka

Dietetyk

Specjalista w żywieniu i edukacji pacjentów onkologicznych. Na co dzień pracuje jako Dietetyk w Podkarpackim Centrum Onkologii oraz w Żywieniowej Poradni Onkologicznej. Wspomaga żywieniowo podopiecznych Fundacji oraz ich bliskich, doradzając jak prawidłowo odżywiać się w trakcie leczenia onkologicznego.

elwira gliwska

Elwira Gliwska

Dietetyk

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka. Pasjonuje się zagadnieniami wpływu żywienia na proces powstawania chorób oraz ich leczenia. Jej celem jest aby pacjenci z chorobami nowotworowymi otrzymywali lepsze wsparcie pod kątem żywienia, a przez to większe szanse na wyjście z choroby.

Dorota Wójcik

Dorota Wójcik

Wsparcie projektów Fundacji

Dorota na Fundację Alivia trafiła w momencie, kiedy potrzebowała pomocy finansowej. Była młodą kobietą, kiedy dowiedziała się, że ma raka piersi. Od dwóch lat jest naszą Podopieczną, a od niedawna również Wolontariuszką. Wspiera nasze działania fundraisingowe, pomaga w organizacji wydarzeń dla podopiecznych i wykładów o profilaktyce raka.

natalia tarłowska

Natalia Tarłowska

Program Skarbonka

Studentka farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zafascynowana działaniem ludzkiego organizmu na poziomie pojedynczej komórki. Za cel stawia sobie zdobywanie rzetelnej wiedzy i wykorzystanie jej w sposób użyteczny i istotny społecznie. Wspiera działania fundacji w bieżących pracach biurowych, szczególnie w Programie Skarbonka.

monika osiak

Monika Osiak

Wsparcie projektów Fundacji

Studentka informatyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. W przyszłości chciałaby pracować jako programistka i dalej realizować się przez działania społeczne. Głęboko wierzy w sens pomocy innym ludziom, dlatego zaangażowała się w wolontariat w Alivii. W fundacji pomaga przy organizacji spotkań oraz przy bieżących sprawach biurowych. Interesuje się językiem i kulturą Włoch, powieściami young adult oraz kotami.

anna grzesik

Ania Grzesik

Korekta tekstów

Absolwentka filologii polskiej oraz public relations. Miłośniczka czystej polszczyzny. Korektą i łamaniem tekstów zajmuje się od kilku lat. Prywatnie mama i żona. Interesuje się zdrowym odżywianiem, lotnictwem cywilnym i podróżowaniem. W fundacji dba o poprawność tekstów publikowanych przez Alivię.

NASI PODOPIECZNI