Nowy dokument Anety Kopacz w ramach kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”

posiłki w chorobie

Nowy dokument Anety Kopacz rozpoczyna kampanię edukacyjną „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” – Fundacja Alivia jest partnerem tej niezwykle ważnej inicjatywy.

Uznana reżyserka Aneta Kopacz zrealizowała nowy film dokumentalny „Ja”, który rozpocznie ogólnopolską kampanię edukacyjną „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”, skierowaną m.in. do osób zmagających się z chorobą nowotworową oraz ich bliskich. „Byłam zaskoczona i poruszona, że tak wiele osób umiera wskutek niedożywienia, a nie bezpośrednio z powodu choroby onkologicznej, często nie mając szansy przejść przez cały proces leczenia” – komentuje dokumentalistka. Jednak sam film traktuje temat w znacznie szerszym kontekście – prowokuje do refleksji o nas samych, jak żyjemy i dokąd zmierzamy…

Celem kampanii „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” jest podniesienie świadomości na temat roli żywienia w chorobie, zwłaszcza onkologicznej oraz edukowanie o specjalistycznym żywieniu medycznym jako integralnej części leczenia. Kampanię zainicjowała Nutricia Medyczna a my wspieramy tę niezwykle ważną inicjatywę, będąc jej oficjalnym partnerem.

Zobacz zwiastun dokumentu:

Zobacz pełny dokument:

Aktualności fundacji