Lipiec 2018: Prawie 300 000 zł dla chorych na raka

chorzy na nowotwory, podopieczni fundacji alivia

W okresie wakacyjnym nie ustajemy w wysiłkach, aby jak najbardziej skutecznie pomagać chorym na nowotwory. W poprzednim miesiącu zrealizowaliśmy 111 wypłat dla naszych podopiecznych, na łączną kwotę 289 168 zł.

Marcin Stachurski kontynuuje terapię raka płuc nierefundowanym w jego przypadku niwolumabem, na który wydał w lipcu 16 100 zł, a Zuzanna Lewandowska spożytkowała 22 000 zł na leczenie raka piersi. Maciej Brdak dalej leczy nowotwór mózgu w Kolonii w Niemczech. Przekazaliśmy mu w lipcu na ten cel 16 800 zł. Edyta Krawczyk, dzięki środkom od darczyńców mogła pokryć koszt badania, umożliwiającego dobranie spersonalizowanego leczenia, które kosztuje 21 800 zł. Z kolei Danuta Strzębicka, u której 5 lat temu zdiagnozowano raka, spożytkowała prawie 13 500 zł na odbudowę piersi.

Pomogliśmy również wielu innym osobom, przekazując pieniądze na leki, badania, konsultacje, dojazdy do szpitala, rehabilitację i inne wydatki niezbędne w chorobie.

W lipcu rozpoczęliśmy też zbiórkę pieniędzy dla 3 kolejnych osób. Wśród nich znajduje się Joanna Popiela-Dudek, mama dwóch małych synków, dla której darczyńcy przekazali już ponad 107 000 zł – prawie 1/4 środków potrzebnych na terapię nierefundowanym lekiem kadcyla.

Dziękujemy ponad 1700 Darczyńcom, którzy w lipcu dokonali wpłat na rzecz naszych Podopiecznych i prosimy o Wasze dalsze wsparcie!

Aktualności fundacji