Zapamiętaj to. Trzymaj się tego. Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jedyne co trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.

ANDRE AGASSI

Jak pomagamy

Fundacja Alivia prowadzi szereg działań mających na celu pomoc osobom chorym na raka, poprawę świadomości chorób nowotworowych oraz reprezentację pacjentów onkologicznych w debacie publicznej.

ikona program skarbonka

Skarbonka

Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi. Wiemy, że pieniądze mogą pokonać raka, dlatego pomagamy naszym Podopiecznym je zdobyć. Chorzy mają też wiele pytań, na które nie zawsze mogą otrzymać odpowiedź od lekarza prowadzącego. Dlatego Program Skarbonka daje również możliwość kontaktu ze specjalistami: dietetykiem, psychoonkologiem, prawnikiem oraz innymi.

15 mln
złotych przekazaliśmy podopiecznym
Dowiedz się więcej
ikona onkomapa

Onkomapa.pl

Każdy z nas wie, jak ważną rolę w procesie leczenia odgrywa właściwy lekarz. Dla osób, które walczą o życie lekarz z odpowiednim podejściem do pacjenta jest szczególnie ważny. Na portalu www.onkomapa.pl chorzy mogą zapoznać się z opiniami innych chorych i znaleźć najbardziej przyjaznego lekarza oraz najbardziej przyjazny ośrodek onkologiczny.

15 tys.
opinii o lekarzach i ośrodkach w Polsce
www.onkomapa.pl
ikona czerwona skrzynka

Czerwona skrzynka

Chorym nie jest łatwo odnaleźć się w systemie ochrony zdrowia. Jak i gdzie szukać optymalnego leczenia? Co zrobić po diagnozie? Co roku udzielamy setek indywidualnych porad, które pomagają chorym podjąć lepsze decyzje dotyczące ich procesu leczenia.

5500
merytorycznych odpowiedzi na problem
Dowiedz się więcej
ikona kolejkoskop

Kolejkoskop.pl

Szybkie wykonanie odpowiednich badań pozwala na wczesne rozpoczęcie leczenia oraz pełni ważną rolę w monitorowaniu skuteczności terapii. Kolejki do specjalistycznych badań w ramach NFZ są jednak długie w wielu ośrodkach, a koszty badań prywatnych - wysokie. Dlatego stworzyliśmy portal www.kolejkoskop.pl, który pozwala znaleźć placówkę, w której kolejka do badania jest najkrótsza.

800 tys.
osób znalazło najkrótszą kolejkę do badania
www.kolejkoskop.pl
ikona wiedza o raku

Baza wiedzy o raku

Co robić, aby nie zachorować na raka? Jakie są objawy nowotworów? Jakie metody terapii oferuje współczesna medycyna? Tworzymy bazę wiedzy o nowotworach, przydatną zarówno dla osób chorych, jak i zdrowych.

Dowiedz się więcej
logo prostowraka

Prostowraka.pl

Medycyna personalizowana pozwala na prowadzenie skutecznego leczenia wybranych nowotworów. Niestety polscy pacjenci nie zawsze są leczeni zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Przyczyną są problemy natury systemowej oraz niewystarczająca wiedza społeczeństwa. Aby to zmienić prowadzimy kampanię Prosto w raka.

Dowiedz się więcej
logo oncoindex

Oncoindex.org

Chorzy w Polsce muszą wiedzieć, czy ich prawo do leczenia zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, zapisane w ustawie o prawach pacjenta, jest realizowane. Państwo musi z kolei wiedzieć jak bardzo leczenie, które oferuje, odbiega od współczesnej wiedzy medycznej i co powinno zmienić. Dlatego stworzyliśmy Oncoindex – pierwszy portal wskazujący poziom refundacji leków onkologicznych w Polsce zgodnych z aktualną wiedzą medyczną.

Dowiedz się więcej
ikona działania rzecznicze

Działania rzecznicze

Chcemy, aby polski system opieki zdrowotnej był bardziej przyjazny dla pacjentów a skuteczność leczenia raka wyższa. Dlatego występujemy w imieniu pacjentów przed najważniejszymi decydentami i skutecznie docieramy z informacją o problemach pacjentów do czwartej władzy – największych mediów.

Dowiedz się więcej
ikona kampanie spoleczne

Kampanie społeczne

Myślisz, że dopóki jesteś młody „rak” to temat nie dla Ciebie? Problemy pacjentów onkologicznych są Ci obce? Nie jesteś jedyny, ale działamy, aby to zmienić. Wierzymy, że większa świadomość w społeczeństwie na temat chorób nowotworowych zmniejszy zachorowalność i przyczyni się do poprawy sytuacji chorych na raka.

Dowiedz się więcej

Aktualności fundacji