Grudzień 2019: Prawie 400 000 zł dla chorych na raka

podopieczni fundacji alivia

Działaliśmy intensywnie aż do ostatnich dni ubiegłego roku! W grudniu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 392 152 zł na nierefundowane leki, terapie za granicą, rehabilitację i inne wydatki związane z chorobą.

Z pieniędzy tych skorzystały 102 osoby, a wśród nich Aleksandra, która zmaga się z ziarnicą złośliwą. Przekazaliśmy jej prawie 48 000 zł, dzięki którym rozpoczęła terapię nierefundowanym w jej przypadku nivolumabem. Z kolei Iwona, która choruje na raka jajnika, potrzebuje leku olaparib, który również w jej wskazaniu nie jest refundowany przez NFZ. Dzięki wsparciu darczyńców, w ubiegłym miesiącu kupiła dwa pierwsze opakowania, warte ponad 21 000 zł. Kasia z Wejherowa przyjęła kolejną dawkę leku na raka piersi, kosztującego ponad 19 000 zł miesięcznie a Natalia z Łomianek zapłaciła ponad 16 000 zł za lek na raka dróg żółciowych.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia ponad 1700 darczyńców, którzy w ubiegłym miesiącu przekazali wpłatę na ratowanie zdrowia i życia naszych Podopiecznych! Bardzo dziękujemy wszystkim i mamy nadzieję na waszą pomoc również w 2020 r.

W grudniu uruchomiliśmy konto w Programie Skarbonka dla 8 osób i obecnie prowadzimy zbiórkę pieniędzy dla 296 chorych.

Aktualności fundacji