Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

JAN PAWEL II

Chcę sporządzić testament

Każdy z nas w jakiś sposób zetknął się kiedyś z chorobą nowotworową. Jeśli nie bezpośrednio, to chorował przecież ktoś z bliskich, przyjaciół albo znajomych. Jesteśmy świadkami cierpienia, ale także determinacji i hartu ducha osób chorujących na raka.

Ty też możesz im pomóc poprzez zapis testamentowy.

testament

Zabezpieczenie przyszłości Twojej rodziny i najbliższych jest najważniejsze – to dla nas oczywiste. Szanujemy wszelkie Twoje decyzje spadkowe. Pragniemy tylko przypomnieć o możliwości uwzględnienia w testamencie także organizacji pozarządowych. Czyniąc taki zapis, pozostawiasz po sobie trwały ślad i w konkretny sposób wpływasz na polepszenie jakości życia pacjentów onkologicznych.

Dziękujemy za każdy odruch serca, bez względu na to, czy będzie to część Twojego majątku, określona kwota, nieruchomość, czy też wartościowy przedmiot. Pragniemy Cię ponadto zapewnić, że Twój dar zostanie wykorzystany zgodnie z Twoją wolą. Zachęcamy Cię zatem, abyś skontaktował się z nami i porozmawiał o swoich planach sukcesyjnych.

Praktyka uwzględniania w testamencie organizacji pozarządowej lub instytucji kultury jest od lat stosowana za granicą. Również w Polsce coraz częściej zdarza się, że do grona spadkobierców, poza rodziną i przyjaciółmi, włącza się wybraną fundację lub stowarzyszenie. Czynność ta jest bardzo prosta – przygotowanie a następnie napisanie testamentu u notariusza zajmuje niewiele czasu. Nie jest również drogie – kosztuje od 50 zł do 200 zł.

Przeczytaj poradnik, jak krok po kroku uwzględnić organizację w testamencie: Pobierz. Dowiedz się więcej na stronie www.napisztestament.org.pl.

logo napisz testament