Polscy pacjenci umierają w kolejkach! Trzeba działać! Wezwij Ministra Zdrowia do realizacji złożonej obietnicy!Dość kolejek do diagnostyki obrazowej!

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, obiecał, że polscy pacjenci do końca 2018 r. nie będą czekali na wykonanie badań obrazowych dłużej niż 30 dni w trybie pilnym.

Tymczasem wyniki portalu Kolejkoskop.pl pokazują, że pacjenci wciąż muszą czekać na badanie rezonansem magnetycznym 102 dni, a w przypadkach pilnych aż 55 dni. To prawdziwy skandal.

Wezwij Ministra Zdrowia do realizacji złożonej obietnicy!

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia wielokrotnie wskazywali jako priorytet skrócenie czasu oczekiwania na leczenie zaćmy, endoprotezoplastykę oraz właśnie skrócenie kolejek do badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Badania te są niezwykle potrzebne w onkologii, gdzie służą nie tylko rozpoznaniu choroby, lecz również ocenie skuteczności wdrożonego leczenia.

Co czwarty z nas zachoruje na nowotwór, niemal każdy spotka się z tą chorobą wśród bliskich i przyjaciół.

Dlatego nie możemy pozwolić, aby ludzie dalej umierali w kolejkach.

Prosimy – podpisz i udostępnij naszą petycję!

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Alivia – Fundacja Onkologiczna z siedzibą przy ul. Wąwozowej 11, 02-796 Warszawa. Pełna treść klauzuli informacyjnej jest dostępna tutaj.

PODPISZ PETYCJĘ!

Chcemy poinformować Cię o skutkach Twoich działań oraz sytuacji pacjentów onkologicznych. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, tj. adresu e-mail lub / i numeru telefonu przez Alivię - Fundację Onkologiczną z siedzibą w: ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa w celu otrzymywania informacji o działaniach Fundacji Alivia. Może Pan/i w każdej chwili wycofać zgodę kierując informację na adres daneosobowe@alivia.org.pl.