Breast Fit kalendarz „Power of Community 2019”

Wczoraj braliśmy udział w premierze nowego kalendarza „Power of Community 2019” w ramach kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa.”

Rola mężczyzny jest nieoceniona w profilaktyce raka piersi – jego uwaga i zainteresowanie, a także współne badania piersi są siłą, która sprawia, że kobiety chcą dbać o swoje zdrowie. BreastFit pomaga mężczyznom dostrzec i zrozumieć ich wielką i odpowiedzialną rolę, jaką odgrywają we wczesnym wykryciu choroby. BreastFit uczy także, jak wspierać partnerki, żony, matki czy przyjaciółki w sytuacji gdy muszą stawić czoło chorobie.

Tegoroczny kalendarz z udziałem crossfitowców, symbolizujący siłę i odwagę, potrzebne by wspierać kobiety jest już czwartym. Pomysłodawcą i twórcą kalendarza jest Jakub Popławski. W tegorocznej sesji zdjęciowej wzięło udział 12 sportowców z całej Polski, a zdjęcia były realizowane w scenerii Zamku w Ogrodzieńcu.

kalendarz breastfit

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza „Power of Community 2018” przeznaczony zostanie na działania wspierające chore na zaawansowanego raka piersi. Można go kupić na stronach – breastfit.onkocafe.pl/kalendarz/

Premierze towarzyszyła debata „ABC zaawansowanego raka piersi” z udziałem ekspertów, dr n. med. Agnieszki Jagiełło-Gruszfeld i prof. Tadeusza Pieńkowskiego, a także przedstawicielek organizacji pacjenckich, prezes Anny Kupieckiej oraz Adrianny Sobol z Fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej, Elżbiety Kozik, prezes stwarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, i Joanny Łojko z Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie. Naszą Fundację reprezentowała Agata Polińska.

kalendarz breastfit

Aktualności fundacji