Agata Polińska na liście 100 Pulsu Medycyny!

Agata Polińska, członkini zarządu Fundacji Onkologicznej Alivia zajęła 57 miejsce na Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w 2018 r., rankingu prowadzonym od 16 lat przez Puls Medycyny. W porównaniu do 2017 r. jest to wzrost notowania o 14 pozycji.

Pierwsze miejsce na liście najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia zajął minister zdrowia Łukasz Szumowski. Najbardziej wpływową osobą w polskiej medycynie został ogłoszony prof. dr. hab. n. med. Mirosław Wielgoś – rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM, konsultant krajowy w dziedzinie perinatologii.

W tym roku zaproponowano również nowe wyróżnienie – promotora wiedzy – dla osób, które mają wpływ na rozwój polskiej medycyny poprzez dzielenie się swoją wiedzą z szerokim gronem odbiorców. Tytuł promotora wiedzy otrzymało trzech wybitnych specjalistów: prof. dr hab. n. med. Zbigniew Bartuzi, dr n. med. Sławomir Murawiec i dr hab. n. med. Aleksander Prejbisz.

Aktualności fundacji